Več takega v kategorijah: Na splošno / Kajak tečaji

Naši inštruktorji kajaka

Naša ekipa na reki vključuje veslanje prijateljev z najrazličnejšim ozadjem. Povezuje nas ljubezen do rek, ki vam jih prinesemo, in strast, da jih doživite v kajaku (ali drugi opremi za bele športe)! Želja, da bi s to strastjo okužili tudi druge ljudi, je tudi v vseh nas, zato smo vsi končali v Toros-Outdoors in se veselimo srečanja z vami na tečajih in kampih!

ŠIPALEC

Šef razpoložen, da razloži Scheuerja o Khobitskhali Foto: Vera Niess

Scheuer .. vsak, ki ga pozna, ve, da se zdi, da je tega tipa v besedilni obliki nemogoče. Z neverjetno močjo za VSE, kar je povezano z veslanjem, je Scheuer na kajakaški sceni znan kot boleč palec. Ne glede na to, ali gre za zagovorniške dneve, članke iz revij o kanuju ali slikovna predavanja, je vpleten, zlasti na mokrem, pa tudi, ko za kratek čas sedi na suhem. 

 Vse se je začelo, ko je bil otrok na Kocherju in Jagstu, a ker je Scheuer zelo rad potoval, se je na pot odkrivanja odpravil na jugovzhod, še preden je študiral geografijo: Turčija, Gruzija, ves Balkan, Iran , .... jih je raziskal kot vrhunska območja za veslanje (in seveda kot gurmanska območja) in zavrtila državo in ljudi, zapletena v ogromno mrežo in tako verjetno ni države v južni vzhodni Evropi, kjer se peščica ljudi ne bi naučila ljubiti in se bojim Scheuerja. Zdaj, ko je imperij zgrajen, osebno skrbi za predhodno organizacijo taborišč, je osebno prisoten na enem ali drugem taboru, predvsem pa skrbi za trgovino. Poskuša dobiti tudi pregled nad kaosom, ki ga je ustvaril. Več glej: zgodovina

Nils

Nils je že kot otrok odkril svoje navdušenje nad veslanjem na počitnicah v Franciji z očetom. Prihajajoči s skrajnega severa so bili treningi omejeni na čoln za igro in počitnice. Zato se je tudi preselil v Augsburg, da bi napredoval v veslaški karieri. Rad zajaha kaj težjega, na splošno pa je pač rad na vodi, pa naj bo divja ali krotka, glavno je mokro! Največja stvar za Nilsa so sončne tekme z dobrimi nivoji! Vedno je rad navduševal druge za kajakaštvo in zato je zdaj stalni del ekipe v Torosu. Včasih ima utrdbo v trgovini Toros, letos pa ga boste videli tudi v Apenini- Albanien- Grčiji und alpskih taborišč srečanje, pa tudi ob koncu tedna program tečaja. Ko Nils ne vesla ali vam ne daje prodajnih nasvetov za novo suho obleko, je zunaj s svojim psom Gonzom, kuha s prijatelji in rad riše.

Lotte

Skupaj s Chrise se je kot malčka naučila veslati. Tudi če je bila jasna faza stokanja, tega nikoli ni mogla izpustiti in takoj, ko je končala šolanje, je odšla na Tirolsko kot vodnica splavov. Od tam v Čile in Peru, kjer je spoznala in vzljubila nekatere reke tako kot vodnica splavov kot tudi kot varnostna kajakašica. Nazaj v Evropi so se raftingu pridružili albanski tabori s Scheuerjem in vznemirila se je ljubezen do rek Balkana. Torej boste Lotte v kampih v Albanien, Grčiji in v Alpe srečanja, od letos pa je odgovorna tudi za organizacijo in delno izvedbo osnovnih in nadaljevalnih tečajev (kontakt: kanuschule@toros-outdoors.de) Po drugi strani je opravila vajeništvo kot praktikant Shiatsu in se uči za izpit za alternativnega praktikanta, da bi se morda v nekem trenutku še postavila na suho.

Stefan

S Stefanom imamo na krovu pravega zagovornika športov na divjih vodah. Prihaja iz Spodnje Avstrije in zdaj živi v Lienzu, ker ni tako daleč od čudovitih rek. Torej je naš strokovnjak za Alpska taborišča na vzhodni Tirolski.
V otroštvu je svoje prve zaveslaje naredil v Wildalpenu in odkar se poznata, sta se s Scheuerjem ujemala pri raziskovanju neznanih kanalov. Pravzaprav diplomirani inženir za kulturo in vodno gospodarstvo je zdaj bolj na vodi kot inštruktor in vodnik kajaka kot v poslu. Kar ne govori proti ohlajeni luči v vrtincu na koncu ture.

Chris

Čeprav naš Chrise dela polni delovni čas kot socialni delavec, še vedno najde čas za vodenje kampov za Toros na Balkanu in v Avstriji že nekaj let. Kako mu to uspe, je nekaj čudežnega in priča o njegovem organizacijskem talentu, ki ga na našo srečo prinese tudi v Toros. Sam je v čolnu že od otroštva in po nekaj letih brez čolna v mladosti se je spomnil izpolnjujoče divjine veslanja, izživljal strast do belih voda najprej s partnerjem in prijatelji, nato pa delal kot inštruktor kajaka in svoje pedagoške sposobnosti prinesti tudi na reko. Kaj še počne ob strani, vam pove letos v Albanien und Črna gora pri tabornem ognju.

Ines

Globetrotterka Ines je med zimskimi zaporami zadnjih let naredila tisto, o čemer smo ostali lahko le sanjali. Začela je s svojim Bullijem tik pred začetkom pandemije, potovala je dve leti z delno zaprtimi mejami, vključno z Rusijo, Gruzijo, Azerbajdžanom, Iranom. Tudi na strešnem prtljažniku, seveda: njen odprti kanu in njen kajak. Na začetku njene turneje jo je Scheuer v Gruziji vprašal, ali bi po vrnitvi rada delala za Toros. Tako uporablja svoje sposobnosti kot učiteljica pustolovščin in vodnica kanujev lastno pest pa tudi naše Taborišča Tagliamento in Piave. Izvaja tudi večdnevne izlete po Allierju in Loire. Njena najljubša oprema za veslanje je kanu, tudi v beli vodi, ko pa postane bolj živahno, pa rada preklopi tudi na kajak. Obožuje jogo in meditacijo kot ravnotežje med veslanjem, prenočevanjem na samotnih prodnatih ali peščenih bregovih z večeri ob tabornem ognju.

Elmar

Osnovni tečaj Entenlochklamm

Elmar je začel veslati pred približno 8 leti z izjemno mešanico motivacije, talenta in entuziazma. Na svojem prvem potovanju v Albanijo z nami (kot takratni udeleženec) je po odsekih XNUMX.-XNUMX. svetovne vojne, načrtovanih za tabor, pogumno padel skupaj s poslužnimi vodnikskimi teki na območju IVer. Vedno sijoč, takoj ko stopi iz avta na vhodu, je Elmar tako rekoč utelešenje rečne ljubezni, naj bo krotke ali divje. Zato smo seveda zelo veseli, da ga imamo na krovu kot del naše ekipe za osnovne in nadaljevalne tečaje, tako da vas lahko vse okuži s svojimi zelo pozitivnimi vibracijami! Ko Elmar pri nas ne hodi na tečaje, je mizar in pred kratkim tudi oče.

Lena

Lena ima pravzaprav svoje podjetje na prostem. Zelo smo veseli dela z njo. Letos bo v našem družinskem taboru v Osttirolu varstvo otrok prevzeti in pri ženskih taborišč bodi spet tam. Vsekakor pa vemo eno: z Leno sta zabava in dobro razpoloženje na prvem mestu! Če želite izvedeti več o njej in njenem podjetju, obiščite domačo stran Leninega podjetja elimentu.

Vera

Mala Vera, odraščala na ravni vodi v Hildesheimu, je vedno rada hodila s čolni s prostim slogom, kot to počnejo mnogi, ki so odraščali severno od ekvatorja belih klobas. V notranjosti ji je postalo preveč dolgočasno in odločila se je oditi v veliki širni svet na Novo Zelandijo, kjer je šla bolj strmo v belo vodo. To ni bilo samo eno potovanje - Indija in Nepal sta sledila kot destinaciji. Zdaj nekoliko nasičena s potepanja po svetu, študira umetnost v Münchnu, igra v skupini in seveda že od leta 2018 dela v Torosu. Tu poučuje osnovne in nadaljevalne tečaje kot globoko sproščena inštruktorica kajaka, izvaja alpske tabore in poskusno vesla po Münchnu in še vedno pomaga v trgovini. Vsa čudovita dekoracija trgovine je tudi od nje.

Ronny

Tom

Roman

             ### # O>O # C /[*****]\ ___ //[Toros]\\ ___ (___>====m=[=====]=m===== =<___) ~~_~~~~__~~.......~~ ( | ) ~ ~__~~~_~~~%%~~ ~_~%%~ (__|__ )~~)) YYI ~~ ___ ~~ ~ ____~_ %% _~~ ))% I %% ~~___ ~~ ~ _~~ ___ _%% % %%% )_ I ~ ~~ ~ ~__~~~ ~~ ~~ __~~ ~~~ _~~ ~ % ))) I ~~~%%%~~__~~ ~ ~~ ~__%%~ ~~%% ))% | || |%P%%~~ || ||% ||| || P ))%%%%| || E | | | % | || E %% | | | | | |%E| | || %%% | | E | %% | | | | % || E % | | | %% | E | | | | | | E | | || | | | || e | %% | | || | | e | | |% || || | e | | | %%| | | || e | | | | | | %%% | | e ( ) | | | | | | || | | _ e ( ) % || || | | | | | \ \ e ( ) % | | | %% | || | \_\ e ( ( ( ) | %|| | | | | \ !! ( ( ) | ||| |( \ ( ) ) % % || % ( ) %3 ) % ( ( ( ) ) ( ( ) ( ( ) ) ( ) ) ) ( ) ) ( )
🌍 Test: Google Prevajalnik »